Teknik Yayıncılık B2B Medya B2B Medya
 

TEKNİK SEKTÖR YAYINCILIĞI A.Ş.

Ülkemizin sektörel yayıncılık alanında köklü kuruluşlarından biri olan Teknik Yayıncılık A.Ş. dergileri süreç içinde teknik bilgi ihtiyacı ortaya çıktıkça yayın taleplerini karşılayabilmek için varoldu. Ülkemiz doğalgazla henüz yeni tanışmıştı. Bu çevre dostu yakıt konusunda büyük bir bilgi eksikliği vardı. Özellikle teknik ve uygulama konularındaki bilgi ihtiyacını karşılamak amacıyla bir dergi yayınlanmasının çok gerekli olduğu vurgulanmaktaydı. Mesleki teknik dergi olarak tasarlanan Doğalgaz Dergisini 1988 yılında yayımlamaya başladık.

Sektörel yayıncılık alanında yoğunlaşan firmamız, olumlu geri dönüşlerin de etkisiyle kadrolarını genişleterek ve Doğalgaz dergisiyle hitap ettiğimiz sektörün genel anlamda tesisat sektörü olması nedeniyle ikinci dergimiz olan Tesisat Dergisi'nin ilk sayısını 1992 yılında yayımladık.

İki yayınımız da başarıyla yoluna devam ederken, ülkemizin gelişmeye en çok ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan yangın ve güvenlik sektörleriyle ilgili yaptığımız ön çalışmalar, bizi yeni bir dergi tasarlamaya teşvik etti. Yangın ve Güvenlik Dergisi 1994 yılında doğdu.

Enerji konusu son yıllarda dünyanın en önemli meselesi haline gelirken; bu sektörü yok saymamız mümkün değildi. 2000 yılında Enerji ve Çevre Dünyası Dergimiz grubumuzun en genç üyesi oldu.

Artık grubumuz sadece yurt içinde değil, yurt dışında da tanınmaktaydı. Dünyanın önde gelen fuar ve seminerlerini takip etmemiz süreci hızlandırdı. Avrupa'daki tüm tesisat mühendisleri derneklerinin üst kuruluşu olan REHVA için, öncelikle onun çeşitli ülkelerdeki üyelerine dağıtılmak üzere, uluslararası bir yayın olarak 2007 yılı başından bu yana, Rehva Journal, dergimizi yayımlamaya devam etmekteyiz.

Türkiye'nin ilk Klima ve Soğutma Rehberi ile Yangın ve Güvenlik Rehberi'nin yayımlanmasını da Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. olarak gerçekleştirdik. Rehberlerimizi sürekli güncellenmekte ve şirketimizin web sitesinde okurlarımızın yararına sunmaktayız.

2007 yılından itibaren dergilerimiz web sitelerimizin üzerinden e-dergi olarak okunmakta ve 2015 yılından itibaren de mobil platformda mobil cihazlardan takip edilebilmektedir.

30 yıla yaklaşan yayıncılık geçmişimizden sonra, Teknik Yayıncılık Grubu olarak yeni yapılanmamızla birlikte, ticari adımızı 1 Ekim 2013 tarihinden itibaren Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. olarak değiştirdik.

9 Ekim 2016 tarihinde, şirketimizin ve dergilerimizin kurucusu, yönetim kurulu başkanımız Süleyman Bulak hisselerinin tamamını B2B Medya genel müdürü İsmail Ceyhan’a devretti.

2016 Kasım ayından itibaren dergilerimiz yeni künye ve mizanpajı ile yayımlanmaya başladı.

B2B Medya markamız ile Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. ve İş Dünyası Yayıncılık Tanıtım Ltd. Şti. olarak, yedi ayrı sektöre yönelik bağımsız on derginin ve beş ayrı kurumsal derginin yayıncısı olmanın, lider sektörel yayıncı hedefimize ulaşmanın haklı gururunu okurlarımız, reklam verenlerimiz ve yayın yaptığımız sektörlerin kanaat önderiyle paylaşıyoruz...

 

 
 
 

Hakkımızda | Abonelik | İletişim
Barbaros Mah. Uğur Sk. No:2/2 34662 Üsküdar/İstanbul/Türkiye Tel : 0216 651 78 78 - Faks : 0216 651 78 98 - | info@teknikyayincilik.com